Trawa cytrynowa

OLEJEK Z TRAWY CYTRYNOWEJ
Lemongrass
Cymbopogon flexuosus

***reguluje Qi***harmonizuje Shen***wzmacnia żywioł drewna***

Afirmacja: Jam jest mocą działającą, wolną od wszelkiej współzależności.

Olejek z trawy cytrynowej pomaga oczyścić się z żalu i wstydu. Dodaje odwagi, by wybaczyć tym, którzy próbowali nas poniżyć i zhańbić.

Skutecznie wspiera w otwieraniu się na nowe pozytywne doświadczenia. Wspiera terapie antydepresyjne poprzez rozpuszczanie pesymistycznego nastawienia do życia. Dodaje dynamicznej energii do zmian tam, gdzie wcześniej człowiek widział tylko same ograniczenia i utrudnienia w życiu.

Trawa cytrynowa reguluje życiodajną energię Qi. Polecam ją używać zwłaszcza w okresie wiosennym, gdy chcemy wprowadzić coś nowego do życia, a co wcześniej wydawało się nam niemożliwe do realizacji z powodu różnych zależności od okoliczności i/lub ludzi.

Ego, aby nie dokonać zmiany (z powodu strachu przed zmianą, strachu przed nieznanym) używa wymówek w stylu: „nie mogę, bo mam dzieci”, „mąż mi nie pozwala”, „żona byłaby niezadowolona”, „rodzice nie pochwalają mojego pomysłu”, „mama będzie zła”, „ojciec mnie wyśmieje”, „babcia powie, że panny z dobrego domu tak nie robią”, „dziadek powie mi, że kawalerowi nie przystoi”, „w tym kraju tak się nie da” i jeszcze milion innych wymówek można by tu wpisać 😉

W medycynie chińskiej mówi się o Shen, czyli duchu który mieszka w sercu i zawiaduje naszą Świadomością. Lekarstwem dla Shen według chińskich lekarzy są właśnie naturalne olejki eteryczne. Olejek eteryczny z trawy cytrynowej harmonizuje Shen.

W związku z tym jest polecany dla osób, które przejawiają takie symptomy zaburzeń Shen jak:
odczucie smutku, żalu, cierpienia, beznadziei, negatywnego obrazu życia, poczucie bycia prześladowanym przez „zły los”.

Energia trawy cytrynowej wnosi do życia poczucie, że „poradzę sobie z moimi emocjami”, „już mnie nie przestraszą, ani moje ani czyjeś emocje”. Jeśli ten temat Cię interesuje więcej możesz poczytać na www.oBogini.pl.

Trawa cytrynowa pomaga człowiekowi poczuć się szczęśliwym, dzięki odzyskaniu kontroli nad włanym życiem i wprowadzeniu do niego upragnionych zmian.

Olejek eteryczny z trawy cytrynowej zwiększa: poczucie własnej wartości, pewność siebie, nadzieję, siłę psychiczną, podnosi na duchu i zwalcza depresję. Łagodzi niepokój i pozwala umysłowi się zrelaksować. Będąc remedium przeciwdepresyjnym, można go podawać pacjentom z depresją poddawanym rehabilitacji po szoku.

Olejek eteryczny z trawy cytrynowej zawiera terpeny, które aktywnie działają na różne części ciała, aby zaradzić różnym stanom. Główne związki terpenowe w olejku eterycznym z trawy cytrynowej obejmują citronellal, nerol, limonen, geraniol, octan geranylu, cytral i mircen.

Trawa cytrynowa dobrze pachnie z: palo santo, bazylią, limonką, goździkiem, bergamotką, czarnym pieprzem, imbirem, cytryną, miętą, rozmarynem, cynamonem, pomarańczą, eukaliptusem.

Na poziomie ciała olejek z trawy cytrynowej działa w następujący sposób:
– służy do poprawy trawienia stymulując woreczek żółciowy i żołądek,
– do zrównoważenia układu nerwowego,
– uspokaja,
– zmniejsza stres,
– pomaga w zasypianiu,
– pomaga otwierać drogi oddechowe i zatoki,

-łagodzi skurcze mięśni,

-przeciw infekcjom, ponieważ wzmacnia odporność na choroby zakaźne,
– przeciwbakteryjny,
– przeciwwirusowy,
– antygrzybiczy, zwłaszcza w połączeniu z olejkiem eterycznym z goździka, cynamonu lub drzewa herbacianego czy manuka,
– zmniejsza stan zapalny mięśni, więc może być stosowany w leczeniu bólu mięśni z towarzyszącym obrzękiem tkanek,
tonizuje skórę,
-używany w kosmetykach do skóry trądzikowej z uwagi na szerokie spektrum właściwości przeciwzapalnych, przeciwbakteryjnych, przeciwgrzybiczych, przeciwbakteryjnych,
-doskonały dla skóry powyżej 25 roku życia z uwagi działanie przeciwutleniające, które pomaga eliminować wolne rodniki lub redukować stres oksydacyjny, który te rodniki powodują,
-doskonały do kosmetyków przeciwłupieżowych z uwagi na właściwości przeciwgrzybicze,
-poprawia nastrój,

-dodaje wigoru i energii do działania osobom „wystraszonym życiem i jego okolicznościami”,

-jest również stosowany jako środek odstraszający owady, aby chronić ciało przed ukąszeniami; zaleca się mieszać go w tym celu z olejkiem eterycznym z drzewa cedrowego , cytronellą, eukaliptusem, miętą, lawendą lub drzewem herbacianym.

WAŻNE OSTRZEŻENIE!!! Z uwagi, że olejek z trawy cytrynowej jest naturalnym, środkiem terapetycznym, jednak silnie skoncentrowanym to należy uważać na poniższe czynniki i zastosować się ściśle do instrukcji użytkowania:
(!) nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią,
(!) zawsze powinien być rozcieńczony olejem bazowym, czyli w oleju ze słodkich migdałów, w oleju z awokado, w oliwie z oliwek, w oleju jojoba; w celu uniknięcia podrażnienia Tisserand i Young rekomendują, by aplikacja na skórę wynosiła nie więcej niż 0,7% olejku eterycznego w kosmetyku,
(!) szczególną ostrożność należy zachować u osób z bardzo wrażliwą skórą,
(!) nie stosować na skórę u dzieci poniżej 2 roku życia,
(!) nie wolno wlewać olejku z trawy cytrynowej do kąpieli bez uprzedniego wymieszania go z jogurtem lub tłustym mlekiem; nie rozcieńczenie go może spowodować oparzenia!!!