Rumianek

OLEJEK RUMIANKOWY ***wyzwalanie***

Chamaemelum nobile

Pomaga nam wyzwalać się ze starych wzorców myślowych na swój temat, ze starych wzorców zachowań, czyli pomaga wyjść z ciemnej piwnicy strachu i lęku przed własną ekspresją, przed własną boskością ( psychosomatycznie: dobry przy problemach z tarczycą, czakrą gardła ). 

Afirmacja: „Wyzwalam się, rosnę i poszerzam swoje boskie Istnienie”. 

Przydaje się do odkrywania „nowych” talentów.  Chcesz wrócić do gry na gitarze, tak jak to było, gdy byłeś/byłaś młodzieńcem? Może chciałabyś zacząć malować? Olejek rumiankowy będzie tu doskonałym wsparciem zwłaszcza, gdy połączymy go z olejkiem nardowym, który przynosi człowiekowi w darze odwagę, a dodanie do tej kompozycji olejku z paczuli dodatkowo pomoże się uwolnić z ograniczeń.

Jak to zrobić?

Po kropelce każdego olejku możesz dodać do kominka zapachowego lub specjalnego dyfuzora przeznaczonego do olejków eterycznych. Możesz także przygotować swoje własne uzdrawiające perfumy dodając olejki {rumiankowy, nardowy, paczulowy} do oleju bazowego – może to być olej jojoba, olej ze słodkich migdałów, bezzapachowy olej kokosowy. Jako olej bazowy możesz wykorzystać jeszcze wiele, wiele innych, które są olejami bezzapachowymi.

PAMIĘTAJ!!! Aby olejki eteryczne nakładać na skórę musisz je najpierw rozcieńczyć właśnie olejem bazowym!

Uspokaja, bo pomaga stać się bardziej świadomym swojego stanu emocjonalnego, który z kolei wpływa na układ nerwowy, a także i ciśnienie. Koi nerwy. Pomaga wyzwolić się z fałszywych przekonań na swój temat , np. „jestem za/ zbyt  …  chuda/gruba/płaczliwa/hałaśliwa/ itd/ itp. (wstawić swoją wersję)”  😉

Na poziomie ciała olejek rumiankowy działa:

  • przeciwzapalnie,
  • stymuluje wątrobę i woreczek żółciowy, poprawiając tym samym trawienie,
  • poprzez działanie rozkurczające łagodzi bolesne miesiączki,
  • przynosi ulgę przy chorobach układu moczowego,
  • łagodzi symptomy w okresie menopauzalnym,
  • rozcieńczony w oleju bazowym pomaga w leczeniu skóry czerwonej, suchej i podrażnionej zimnem lub chemikaliami, a także wykazuje działanie uspokajające łagodne alergie, łuszczycę, egzemę i wszelkie inne łuszczące się problemy skórne.

Jak stosować olejek eteryczny z rumianku?

—> Łagodzący olejek do podrażnionej skóry: Zmieszaj olejek rumiankowy z olejkiem z kocanki oraz z ulubionym olejem bazowym na przykład z awokado. Używaj tej mieszanki, gdy potrzebujesz wyciszyć, złagodzić podrażnioną skórę  twarzy i ciała. W 50ml oleju bazowego możesz rozpuścić od 15 do 30 kropli olejku.

!!! Nie stosuj większych dawek olejków niż to wskazane: 5-10 kropli w kominku aromaterapeutycznym, 10-15 kropli do kąpieli w wannie, 15-30 kropli w 50 ml oleju roślinnego do masażu.

PROFIL BEZPIECZEŃSTWA

Rumianek jest:

  • nie toksyczny
  • nie drażniący
  • nie uczulajacy (mimo wszystko zalecam zaczać od próby aplikacji 1 kropelki na zgięciu łokciowym lub za uchem, odczekać 48-72h i sprawdzić czy nie ma odczynu)

PRZECIWWSKAZANIA

Brak. Jednak zaleca się szczególną ostrożność przy jakiejkolwiek nadwrażliwości przy roślinach astrowatych.