Palo Santo

OLEJEK ETERYCZNY PALO SANTO
Bursera graveolens
*** kreatywność *** równowaga emocjonalna*** ***ugruntowanie***oczyszczenie***błogosławieństwo***obfitość***

Palo Santo stymuluje kreatywność i poprawia równowagę emocjonalną. Poprzez swoje silnie oczyszczające i ochronne właściwości, działa w celu usunięcia dysharmonijnej energii, szybko ugruntowuje osobę i promuje jasność, skupienie i siłę.

Palo Santo oznacza „święte drewno”. Tradycyjnie było spalane podczas rytuałów uzdrawiających przez Inków, rdzenną ludność Andów, szamanów i ludzi naturalnej medycyny w celu duchowego oczyszczenia i uzdrowienia zarówno w sferze psychicznej jak i fizycznej.

Energetycznie otwiera klatkę piersiową i serce oraz aktywuje orbitę mikrokosmiczną. Usprawnia przepływ w obwodzie energetycznym, który przepływa między czakrą sakralną, a koroną. Wyrównuje dystrybucję Qi (siły życiowej) poprzez system meridianów, poprawiając tym zdrowie i odmładzanie na wszystkich poziomach.

Afirmacja: „Oczyszczam się z dysharmonijnej energii. Z radością kreuję i przyjmuję obfitość z mojej twórczości”.

Palo Santo stymuluje niezwykłą kreatywność, dzięki skutecznemu usuwaniu negatywów z naszego myślenia.

W sferze metafizycznej Palo Santo, jest uważany za jeden z trzech klejnotów spełniających życzenia (pozostałe to drzewo agarowe i nieśmiertelnik). Wnosi do życia błogosławieństwo obfitości, gdy jest używany do kreowania z poziomu serca.

Jak to zrobić?
Szykując przestrzeń do medytacji możesz dodać kilka kropli olejku z palo santo do kominka zapachowego lub specjalnego dyfuzora przeznaczonego do olejków eterycznych. Ilość kropli należy dobrać według własnego czucia, uwzględniając także wielkość powierzchni, gdzie rozpylamy olejek.
Możesz także przygotować swoje własne uzdrawiające perfumy dodając olejki {rumiankowy – wyzwalanie, nardowy – ugruntowanie w chaosie, paczulowy – manifestowanie tego czego się chce, obfitość} do oleju bazowego – może to być olej jojoba, olej ze słodkich migdałów, bezzapachowy olej kokosowy. Jako olej bazowy możesz wykorzystać jeszcze wiele, wiele innych, które są olejami bezzapachowymi. Perfumy olejowe zawierają 50% oleju bazowego i 50% olejków eterycznych. Perfumy olejowe nakładamy na takie miejsca jak nadgarstki, serce, trzecie oko, czubek głowy, wnetrze dłoni, podeszwy stóp, splot słoneczny. Przy każdym użyciu takich perfum możesz wybierać intuicyjnie punkty, które wymagają namaszczenia.

Natomiast olej do masażu może być zrobiony ze 100ml oleju bazowego i 30-40 kropli olejków eterycznych. Nie wlewaj większej ilości olejków eterycznych, bo może to zakończyć się pieczeniem lub/i podrażnieniem skóry. Pamiętaj, że olejki eteryczne to bardzo silne i skoncentrowane aktywne związki o działaniu zdrowotnym! Jednak zastosowane w nadmiarze mogą dawać skutki uboczne. To tak jakby zamiast 1 tabletki na ból głowy połknąć 10 tabletek. Głowa nie przestanie boleć, a jeszcze brzuch nas rozboli lub będziemy wymiotowali z powodu zatrucia.
Poza tym przy masażu dochodzi do otwierania porów skóry, pobudzenia krążenia, dzięki czemu substancje aktywne oleju do masażu z olejkiem eterycznym będą szybciej się wchłaniały. Pamiętaj, że tutaj mniej znaczy więcej 🙂

PAMIĘTAJ!!! Aby olejki eteryczne nakładać na skórę musisz je najpierw rozcieńczyć właśnie olejem bazowym!

Na poziomie ciała olejek eteryczny palo santo działa:
– przeciwzapalnie,
– łagodzi objawy przeziębienia,
– pomaga redukować stres,
– przynosi ulgę przy bólach głowy,
– łagodzi lęki,
– ułatwia niwelowanie emocjonalnych urazów.

Jak stosować olejek eteryczny z palo santo?

!!! Nie stosuj większych dawek olejków niż to wskazane: 5-10 kropli w kominku aromaterapeutycznym, 10-15 kropli do kąpieli w wannie uprzednio mieszając z łyżką oleju roslinnego lub śmietany, tłustego jogurtu, 30-40 kropli w 100 ml oleju roślinnego do masażu.

PROFIL BEZPIECZEŃSTWA
Palo santo jest:
nie toksyczny
nie drażniący
nie uczulajacy (mimo wszystko zalecam zaczać od próby aplikacji 1 kropelki na zgięciu łokciowym lub za uchem, odczekać 48-72h i sprawdzić czy nie ma odczynu)

PRZECIWWSKAZANIA
Brak. Jednak zaleca się szczególną ostrożność przy jakiejkolwiek nadwrażliwości przy olejkach eterycznych.